Anasayfa

Türk Fizik Derneği 8. Uluslararası Katılımlı Parçacık Hızlandırıcıları ve Detektörleri Yaz Okulu  (Turkish Physical Society 8th International Summer School on Particle Accelerators and Detectors) 
Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi OASİS,
10 – 15 Eylül 2012 / BODRUM – TÜRKİYE

Yaz okuluna katılacak arkadaşların yanlarında laptopları ile birlikte gelmeleri yapılacak deneylerdeki verimi artıracaktır.

Bu yıl dedektör ağırlıklı ve deneyler yapılarak gerçekleştirilecek olan uluslararası katılımlı Ulusal Parçacık Hızlandırıcıları ve Dedektörleri Yaz Okulu (UPHDYO8)  Temel Bilimler, Endüstri, Biyoteknoloji ve Tıp gibi birçok alana ilgi duyan ve ileri eğitim programlarına devam eden gençler için önemli bir yaz okulu serisidir. UPHDYO8 Yaz okulu, istekli ve yetenekli öğrencilerin biraraya gelerek deneyim ve bilgilerini paylaşmaları, Türkiye ve Dünyadaki hızlandırıcı, dedektör, yüksek-enerji, modelleme, veri analizi, uygulamalı fizik konularında temel bilgi edinmeleri, yeni gelişmeleri takip etmeleri ve gelecek aktivitelere olan motivasyonlarını sağlamaları açılarından eşsiz bir imkan sunar.